Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää Lappli-taloista? Ota yhteyttä alueesi palvelevaan Lappli-talomyyjään. Hän on pienrakentamisen asiantuntija, joka tuntee Lappli-talot kuin omat taskunsa. Häneltä saa hyödyllistä tietoa rakentamisen jokaisessa vaiheessa.

ETELÄ-SUOMEN LÄÄNI
UUSIMAA

Panu Pentinsaari

panu.pentinsaari@lappli.fi puh. 050 573 7304 Tutustu Panuun tarkemmin!
UUSIMAA

Jukka Vuokila

jukka.vuokila@lappli.fi puh. 040 543 8504 Tutustu Jukkaan tarkemmin!
LÄNSI-SUOMEN LÄÄNI
JYVÄSKYLÄ

Jyrki Turunen

jyrki.turunen@lappli.fi puh. 020 770 7698 Tutustu Jyrkiin tarkemmin!
TURKU

Heikki Luukkonen

heikki.luukkonen@lappli.fi puh. 040 542 5867 Tutustu Heikkiin tarkemmin!
ITÄ-SUOMEN LÄÄNI
IISALMI

Jorma Tiilikainen

jorma.tiilikainen@lappli.fi puh. 040 769 3174 Tutustu Jormaan tarkemmin!
JOENSUU

Ismo Leppänen

ismo.leppanen@lappli.fi puh. 040 5530 241 Tutustu Ismoon tarkemmin!
KUOPIO

Jorma Tiilikainen

jorma.tiilikainen@lappli.fi puh. 040 769 3174  Tutustu Jormaan tarkemmin!
OULUN LÄÄNI
KAJAANI

Jorma Tiilikainen

jorma.tiilikainen@lappli.fi puh. 040 769 3174 Tutustu Jormaan tarkemmin!
NIVALA

Tero Meriläinen

tero.merilainen@lappli.fi puh. 040 676 5038 Tutustu Teroon tarkemmin!
RAAHE

Tero Meriläinen

tero.merilainen@lappli.fi puh. 040 676 5038 Tutustu Teroon tarkemmin!
OULU

Jukka Vuokila

jukka.vuokila@lappli.fi puh. 040 543 8504 Tutustu Jukkaan tarkemmin!
OULU

Tero Meriläinen

tero.merilainen@lappli.fi puh. 040 676 5038 Tutustu Teroon tarkemmin!
LAPIN LÄÄNI
IVALO

Marko Mokko

marko.mokko@lappli.fi puh. 050 4338 894 Tutustu Markoon tarkemmin!
ROVANIEMI

Jukka Vuokila

jukka.vuokila@lappli.fi puh. 040 543 8504 Tutustu Jukkaan tarkemmin!
ROVANIEMI

Marko Mokko

marko.mokko@lappli.fi puh.050 4338 894 Tutustu Markoon tarkemmin!
SODANKYLÄ

Marko Mokko

marko.mokko@lappli.fi puh.050 4338 894 Tutustu Markoon tarkemmin!
TORNIO

Jukka Vuokila

jukka.vuokila@lappli.fi puh. 040 543 8504 Tutustu Jukkaan tarkemmin!

ASIAKASPALVELU JA MYYNTI

Asiakaspalvelupäällikkö
Marko Rousu, puh. 040 728 9513, marko.rousu@lappli.fi

Tilausvahvistaja
Heikki Pelttari, puh. 040 728 7960, heikki.pelttari@lappli.fi

Markkinointipäällikkö
Tiina Pöyliö, puh. 040 450 1923tiina@gomp.fi


TUOTANTO, OSTOT JA LOGISTIIKKA

Tuotantopäällikkö
Kari Pinola, puh. 044 0582 941, faksi 0207 707 662,  kari.pinola@lappli.fi

Tuote- ja järjestelmäpäällikkö
Seppo Kristo, puh. 0400 472 527, faksi 0207 707 660, seppo.kristo@lappli.fi


ASENNUKSET

Työpäälliköt

Etelä-Suomi, Vesa-Pekka Heimo, puh. 040-7063011, vesa.heimo@lappli.fi

Pohjois-Suomi, Timo Sassi, puh. 040 359 3157 tai 020 770 7610, timo.sassi@lappli.fi


JOHTO JA HALLINTO

Toimitusjohtaja
Petri Korva, puh. 0500 683 168, petri.korva@lappli.fi

Talouspäällikkö
Sauli Sydänmetsä, puh. 040 755 8830, sauli.sydanmetsa@lappli.fi


Yhteystiedot:

Lappli-Talot
Talotehtaantie 14
95440 Tornio
Puh. 0207 707600
myynti@lappli.fi

Laskutustiedot:

Laskutusosoite:
Lappli-Talot Oy
Leiviskäntie 2
92930 PYHÄNTÄ

Verkkolaskutustiedot:
Verkkolaskuosoite: 003703520060
OVT-tunnus: 003703520060
Välittäjän tunnus: PAGERO
Operaattori: PAGERO

Pankkien kautta välitetyissä verkkolaskuissa
Välittäjän tunnus: NDEAFIHH tai OKOYFIHH

Yhteyshenkilö: Business controller Sauli Sydänmetsä, puh. 040 755 8830